Co daje jazda na rowerze?

Lista powodów, dla których warto jeździć na rowerze

Przejażdżki rowerowe dają mnóstwo możliwości. 

Niezależnie od tego, czy jeździsz rowerem przez wzgórza, urocze wiejskie miasteczka, miejskie ulice wiedz, że Twoje dwa kółka często są w stanie dotrzeć tam, gdzie nie dotarłyby dwie stopy.

Jazda na rowerze to bardzo malowniczy sport, gdyż niektóre przejażdżki rowerowe są po prostu oszałamiające. Nie możesz przestać o nich myśleć. Zresztą dokładnie wiedzą to osoby, które doświadczyli przyjemności z jazdy rowerem.

Znane powiedzenie mówi – Kolarstwa nigdy nie da się zapomnieć. My zdecydowanie nie zapomnimy naszej wyprawy rowerowej na trasę Jaga-Kora. Oj działo się tam, działo.

Jazda na rowerze jest świetnym ćwiczeniem cardio dla Twojego ciała, spala kalorie i szybko zabiera Cię do pożądanego celu. To zabawna aktywność, która napełni Cię poczuciem szczęścia.

Każdy dzień jest idealny na tę zabawę, którą można równie dobrze praktykować w pojedynkę, jak i w towarzystwie. Poniżej przeczytaj kilka dodatkowych powodów, dla których warto wyjąć rower z garażu i zacząć go częściej używać.


Lista powodów, dla których warto wskoczyć na rower tej wiosnyJazda na rowerze ma wiele korzyści zdrowotnych - angażuje nogi, a jednocześnie nie obciąża stawów i zapewnia poczucie wolności i przyjemności. Jeśli nadal potrzebujesz przekonywania, oto lista powodów, dla których warto wskoczyć na rower tej wiosny.

Większość z nas prowadzi intensywny tryb życia, zwłaszcza jeśli chodzi o pracę. Może to być również rodzicielstwo, ponieważ prowadzi do ciągłego martwienia się i noszenia maluchów, więc należy to do tej samej kategorii. Ćwiczenie pod każdym względem jest dla Ciebie świetne, a świat wydaje się być Twój. Nie tylko zyskasz poczucie wolności, ale także natury, swojego zdrowia i powstrzymasz stres. Ponieważ przez krótki czas będziesz na rowerze, jedyne, o czym będziesz myśleć, to dokąd pojechać, popatrzeć na otoczenie, docenić przyrodę, odetchnąć świeżym powietrzem i nie myśleć o niczym związanym ze stresującymi sytuacjami.

Niektórzy z nas mogą pracować na siłowni, aby zwiększyć masę mięśniową, schudnąć lub po prostu chcieć zachować formę. Jakkolwiek genialne by to nie było, nic nie przebije stymulacji mózgu, a także rdzenia i ogólnej fizyki. Przebywanie w zamkniętym środowisku to miejsce, w którym spędzamy większość czasu. W domu, pracy, w samochodzie czy na siłowni. To naprawdę nie stymuluje dużej części mózgu. Jazda na rowerze to robi, ponieważ w tak krótkim czasie dociera tak wiele informacji.

Spalanie kalorii i ujędrnianie nóg
Jazda na rowerze spala najwięcej kalorii spośród wszystkich innych form ćwiczeń. Więcej niż bieganie, ponieważ tętno pozostaje w miarę stabilne, chyba że wspinasz się po górach. Pełny trening odbywa się na rowerze. Jest również nierówny, więc naturalnie testujesz swoją wytrzymałość podczas ujędrniania nóg. A każdy mięsień w nogach zostanie przetestowany, a tym samym ujędrniony. Uczucie napiętych mięśni stymuluje uczucie dumy, dając sobie motywację do kontynuowania, zwłaszcza widząc wyniki.

Kontroluje apetyt
Dodatkowy impuls podczas treningów, może w rzeczywistości oznaczać, że sięgniesz po warzywa, zanim pomyślisz o zrobieniu sobie podwójnej café latte z orzechami laskowymi z dodatkową bitą śmietaną i posypką czekoladową na wierzchu oraz ciasteczkiem z boku. Teoretycznie można sobie pozwolić na trochę więcej niż ci, którzy nie ćwiczą.


Dlaczego warto jeździć na rowerze?


Plecy i ogólna postawa
Większość z nas wie i została nauczona, jak jeździć na rowerze i jak balansować. Wiedz, że postawa jest ogromnie ważna. Bez tego szybko się wymęczysz i nadwyrężysz wiele części ciała, które miały się zrelaksować podczas jazdy na rowerze. Tak długo, jak trzymasz ramiona nisko, a kręgosłup / plecy prosto bez uczucia sztywności, są szanse, że radzisz sobie dobrze. To nauczy Cię kontrolowania swojej postawy, gdy nie jeździsz na rowerze, czyli przez większość czasu rano, w dzień i w nocy.


Górskie wyprawy rowerowe


Być może zainteresuje Cię jeden z naszych ostatnich artykułów na temat aktywności i wędrówek na świeżym powietrzu. Zapraszamy do lektury Przewodnik turystyczny dla początkujących


Jazda na rowerze sprawia, że wyglądasz młodziej
Dobre samopoczucie zawsze sprawi, że będziesz wyglądać i czuć się młodziej. Trzeba znaleźć złoty środek w swoim stylu życia. I są szanse, że jeśli wskoczysz na rower, to poczujesz się młodziej.

Jeżdżąc rowerem ratujesz planetę
Nie jest to zaskoczeniem. Nadmierna eksploatacja zasobów naturalnych naszej planety sprawia, że powoli, ale nieuchronnie niszczymy wszystko, co się z nią wiąże. W międzyczasie wciąż możemy uratować planetę, robiąc to, co do nas należy. Jazda na rowerze to czynność mega ekologiczna.

Więc jak? Kiedy wybierasz się na rowerową przejażdżkę?

Ania i Łukasz

Gravatar
Ekipa MOUNTAINS
Uwielbiamy jeździć po lesie. Cudownie wspominamy też trasę Jaga-Kora i wypad rowerowy na szczyt Radziejowa - to dopiero była energia. Pamietaj, że warto zacząć stopniowo, od mniejszych wypadów, a gdy wzmocnisz formę wówczas większe dystanse. Powodzenia
0
Gravatar
Kacper
Nie mogę doczekać się wiosny i rowerowych wojaży. Gdzie najczęściej jeździcie?
1

50000 Pozostało znaków


Ostatnie komentarze

Gravatar Anita
2 miesięcy 22 dni

Piękne te trzy korony. Byłam niedawno i polecam każdemu.

Gravatar Ekipa MOUNTAINS
4 miesięcy 27 days

Uwielbiamy jeździć po lesie. Cudownie wspominamy też trasę Jaga-Kora i wypad rowerowy na szczyt Radziejowa - to dopiero b ...