Apteczka w góry

Apteczka w góry

Apteczka turystyczna to najważniejsza część bagażu o jakiej powinniście pamiętać wyruszając w góry.


Podczas trekkingu bardzo łatwo może dojść do skręcenia kostki, otarcia skóry, czy nawet poważniejszych kontuzji. Skompletowanie apteczki nie jest trudne i nie dołoży wam to tony dodatkowych kilogramów. Pakując bagaż warto wyposażyć się w apteczkę turystyczną. Nigdy nie wiadomo kiedy wam lub innym osobom na szlaku może się przydać. Dobrze być przygotowanym na każdą ewentualność. Dobrze wyposażony turysta jest bezpieczny i przede wszystkim spokojniejszy.

Apteczka turystyczna

Image

Jakie leki spakować do apteczki?

Image

Co powinna zawierać apteczka turystyczna?

- plastry opatrunkowe (kilka sztuk)
- bandaż elastyczny
- jałowe opatrunki (kilka sztuk)
- woda utleniona lub inny środek do dezynfekcji ran
- folia termiczna
- jednorazowe rękawiczki z lateksu
- małe nożyczki
- leki przeciwbólowe
- leki na wymioty i biegunkę
- leki rozkurczowe
- spray na opuchliznę
- maść na oparzenia słoneczne
- leki, które przyjmujemy na stałe

Pamiętajcie, że trzeba co jakiś czas sprawdzać ważność leków, jakie mamy w apteczce!

Podczas górskich wędrówek najczęściej dochodzi do urazów narządu ruchu czyli wszelkiego rodzaju skręceń, otarć czy złamań. Zawartość apteczki kompletujemy też biorąc pod uwagę porę roku, w jakiej wędrujemy.
Gdy wędrujesz po szlaku słuchaj sygnałów, jakie wysyła ci twój organizm. Nie idź na siłę, czy on potrzebuje odpocząć. To ważne! Reagowanie na oznaki nagłego zmęczenia zminimalizuje wszelkiego rodzaju potknięcia podczas marszu. Pamiętaj by swojemu organizmowi zapewnić odpowiednie nawodnienie.

Ukształtowanie terenu, obecność skał, korzeni, głazów powinna być dla was wystarczającym argumentem, by przed kolejną wyprawą w góry wsadzić do plecaka apteczkę. Jej zawartość dopasuj do charakteru wędrówki.

Ania: Dobrze, że jak wędrujemy we czwórkę, to nasza córcia Oliwia czuwa nad bezpieczeństwem i niesie dzielnie w swoim plecaku apteczkę.

Łukasz: :) Nasza mała sanitariuszka.

50000 Pozostało znaków


Ostatnie komentarze

Gravatar Anita
1 miesiąc 15 days

Piękne te trzy korony. Byłam niedawno i polecam każdemu.

Gravatar Ekipa MOUNTAINS
3 miesięcy 22 dni

Uwielbiamy jeździć po lesie. Cudownie wspominamy też trasę Jaga-Kora i wypad rowerowy na szczyt Radziejowa - to dopiero b ...