Radziejowa

Jeden z najciekawszych szczytów należących do Korony Gór Polski.

Radziejowa, zwana też królową Beskidu Sądeckiego wznosi się na wysokości 1266 m.n.p.m.
Najwyższy wierzchołek Beskidu Sądeckiego to miejsce urokliwe i malownicze.

Start: Bacówką pod Obidzą

Do Obidzy dojedziecie od strony Piwnicznej-Zdroju. My podjechaliśmy pod samą Bacówkę, gdzie znajduje się malutki parking. Widoki jakie możecie podziwiać już samej Obidzy są cudowne. Wędrując zobaczycie pasmo Jaworzyny Krynickiej, a punktem kulminacyjnym dla każdego jest cudowna panorama Tatr. Zaobserwujecie ją z polany na Przełęczy Gromadzkiej.
Dochodząc do tego miejsca, kierujemy się niebieskim szlakiem do Wielkiego Rogacza. Ze ścieżki obserwujemy piękne i rozległe widoki na pasma górskie. Dochodząc pod Wielki Rogacz wiemy, że od Radziejowej dzieli nas jakieś 45 minut wędrówki.

Sam szczyt Radziejowej jest zalesiony.

Trasa na Radziejową

www.mapa-turystyczna.pl


 Przyczytaj także:  Tarnica - królowa Bieszczad


 

Radziejowa leży w grzbiecie Pasma Radziejowej, między Wielkim Rogaczem, a masywem Złomistego Wierchu, położonego za Przełęczą Długą.

Na północnym stoku Radziejowej jest rezerwat przyrody Baniska z jaskinią Bania w Radziejowej oraz małe osuwiskowe jeziorko Młaka, w pobliżu znajdziecie także miejsce zwane Ołtarz, z niewielką wychodnią skalną oraz śladami jaskini szczelinowej u podnóża. Radziejowa to góra zbudowana z piaskowców.

Łukasz: Co Ty na to, byśmy jeszcze tu wrócili?
Ania: Ma się rozumieć. Tym razem proponuję trzasnąć górę na rowerach.

50000 Pozostało znaków


Ostatnie komentarze

Gravatar Anita
2 miesięcy 22 dni

Piękne te trzy korony. Byłam niedawno i polecam każdemu.

Gravatar Ekipa MOUNTAINS
4 miesięcy 27 days

Uwielbiamy jeździć po lesie. Cudownie wspominamy też trasę Jaga-Kora i wypad rowerowy na szczyt Radziejowa - to dopiero b ...